• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

logo
Ласкаво просимо на сайт розплідника собак породи західно-сибірської, русько-європейської та карело-фінскої лайки. Чому ми вирішили занятися разведенням саме цих порід. Лайка - це унікальна собака.

Лайка — одна з найзагодковіших порід, в якій вдало поєднані робочі якості та неповторний характер.

Дивовижна її історія. Собака, без якої не могли б вижити більшість північних народів, без якої не могли б бути освоєні райони Сибіру, ця цінна, унікальна порода по мірі освоєння північних земель щезла, розчинилась. І тільки завдяки зусиллям кращих розплідників країни дозволили відродити і навіть удосконалити породу. Дивовижна зовнішність цієї породи. здається, нічого особлвого: вуха — торчком, хвіст — бубликом, проте, не все так просто. Є в лайці якась дивовижна цілісність, грація , краса дикої тварини. Недарма лайки так схожі на своїх диких побратимів — вовків.Та в той же час це собаки. Приязний погляд, задорно закрученний пухнастий хвіст. В них — природнє благородство, природна породність й аристократизм, недосяжні при штучному виведенні. Вони гарні по-своєму. При погляді на породну лайку ніколи не виникне враження, що це «мужицька» собака,як її раніше називали. Ні, благородна, по-своєму елегантна тварина з великим почуттям власної гідності. Породиста собака.

 

Але головне в лайках — їх уникальні рабочі якості. Є собаки гончі, яки із звучним лайом женуть
звіра. Є легаві, красивою стойкою вказуючі на птицю. Є норні, що працюють по звірі в норах звіря (лисиця, барсук). А є лайки. Вони можуть все. Вони знаходять, вистежують, женуть, зупиняють звіра, тиснуть, вилякують птицю під постріл, приносять підстрелену дичину, знаходять підранка. Можуть й в нору полізти, якщо розміри дозволять, й з успіхом! Вони можуть все. Але якщо в інших породах универсальність собаки означає найчастіше її посередність, тобто вона вміє все, але все це однаково середне, то лайка робить все дуже добре.А коли лайка стає фахівцем з одного або групи звірів, то мисливцем вона стає геніальним! Недарма всі промисловики полюють переважно з лайками. Лайки - професіонали серед мисливських собак.

Лайка — ведуча. Саме вона на полюванні робить основну роботу, причому абсолютно самостійно. Шукає, знаходить, обгавкує, чітко розуміючи, для чого це потрібно — вона відвертає на себе увагу звіра, даючи можливість мисливцю зробити прицільний постріл. Та от десь вдалені лунає гавкіт — собаки «посадили» на дерево соболя. Багато лайчатників зізнаються: «Лайка на охоте работает на равных с охотником, и скорее она даже главная в охоте,с помощью всех своих органов чувств она находит зверя или птицу и лаем подзывавет охотника, одновременно следя, чтобы птица или зверь не ушли» (Л. Гибет, статья «Подготовка собаки к охоте»).

Під час полювання більшість лайок просто «прихватує» ведмедя за гачі, щоб призупинпти та відволикти увагу звіра на себе.А у випадку небезпеки господаря жертвує собою заради його спасіння.

Історія сформувала дивовижний характер й унікальній мисливський розум лайки — собаки розумної, уміючої прораховувати ситуацию на декілька кроків вперед й тому невразливою та досканалою на полюванні.

Правий буде той власник лайки, який зуміє зрозуміти й оцінити усю незвичайність її натури та стане відноситись до неї відповідно. Наприклад, якщо в других породах, чим більше часу потратиш на дресирування й натаску, тим краще, то у лайки — не так. Основна натаска лайки — це пустити її працювати разом з досвідченою собакою, коректуючи деяки небажані елементи работи учениці. Задресирувати лайку неможна. Неодноразово помічали, що зайво дресирована лайка гірше працює. Основна дресировка лайки — це виховання її з самого ранього дитинства. З щеням, як з дитиною, треба розмовляти, показувати їй, як треба себе вести,з самого ранього дитинства формувати його в потрібному напрямку, але ненав'язливо, довіряючи йому.

Характер у лайки своєрідний. Вона досить самостійна в якийсь мірі навіть самодостатня, але разом з тим вічлива й слухняна. «Дика», нецивилізована лайка дуже чистоплотна.

В загалі лайки доброзичливі по відношенню до людини. А тако вони є відмінні сторожа.

Будучи надзвичайно корисною та відданою людині, лайка ніколи не буває наглою та раболепною. Не терпить вона від хазяина, як би його не любила, й найменшої несправедливости.

Будучи своєрідною собакою, до якої потрібен особливій підхід, вона володіє багатьма безсувнівними достоїнствами. По-перше, дивовижна універсальність дозволяє полювати з лайкою максимально можливий час. Раньою весною та в кінці літа — на качку, глухаря, іншого борового та болотного птаха. Осінью та зимою — на білку, куницю, колонка, соболя, єнота, лося, кабана, ведмедя. Таким чином, мисливець не пропускає дорогоціний час мисливського сезону.До того ж полювання з лайкою, як правило, дуже добутлива. До того ж більшисть лайок швидко дорослішають та рано починають полювати, не потребуючи особливих часових та фінансових витрат на натаску.

Утримувати лайку також не складно. Ці собаки володіють дивовижно экономним обміном речовин і тому вимагають небагато їжі порівняно з іншими породами собак. Вони невибагливі та швидко відновлюють сили. Лайки дуже витривалі, легко переносять як сильний мороз, сльоту та дощ, так і спеку.

Їх відносно не складно виростити, особливо у порівнянні з великими собаками.

Але відмінна пристосовність та приголомшлива витривалість лайки не означають, що її виховання, вирощування та утримання можно пустити на самоплив — і так виросте та виживе. Можливо, так воно і буде, але в такому випадку ви не отримаєте ту собаку, про яку мріяли. До лайки, як і до вселякої іншої собаки, потрібен особливий підхід, потрібна увага. Вас чекають матеріальні витрати, тому що отримання собаки, навіть невибагливої, «малоїжки», все одно потребує витрат, собака — тварина плотоядна, до того ж вимагаюча ветеринарного обслуговування та інших внесків. Та головне, лайці потрібні ваші любов та увага, розуміння та знання. А з ними прийе інтуітивне поняття того, що ваша собака потребує в данний момент більше всього. І тоді у вас виросте сама найкраща та любима собака — справжня лайка.

У вас недостатньо прав для коментування, можливо вам треба зареєструватись

 
 
 
Авторські права 2023 © Енейко. Усі права захищені.